Paradygmaty na opak

Kim jest ... Mężczyzna Idealny? Wiecie?

W Ulubionej Gazecie Kudłata przeczytała list jednej z czytelniczek, która (prawdopodobnie tęskniąc niespełnienie) wymieniła cechy (jej zdaniem) Idealnego Mężczyzny. Myśli przebiegające przez głowę Kudłatej rzadko płyną z popularnym nurtem i z uwagi właśnie na ich unikalność pozwolę je sobie zacytować. Nie mniej nie należy traktować ich zbyt serio. Myśli te nie zawsze reprezentują jej rzeczywiste poglądy.

„Idealny mężczyzna zawsze podaje płaszcz, przepuszcza w drzwiach, pomaga siąść przy stole (dosuwa krzesło) i wysiąść z samochodu (otwiera drzwi), podaje upuszczony przedmiot, ustępuje siedzące miejsce w autobusie.”

To się nazywa „pielęgniarstwo”. Jeśli kobieta jest osobą upośledzoną ruchowo, to takie postępowanie jest jak najbardziej wskazane. W przeciwnym wypadku można zostać wkurzonym traktowaniem jak 3-letnie dziecko.

„Idealny mężczyzna nigdy nie krytykuje Twojego wyglądu.”

A może to jedynie oznacza, że przestało mu zależeć i stracił zainteresowanie dla swojej żony? Zwyczajnie jest mu … wszystko jedno!

„Idealny mężczyzna potrafi dyskretnie zasugerować Ci, że w jakiejś rzeczy nie wyglądasz najlepiej. W takiej sytuacji mówi, że najbardziej lubi Cię w tej czarnej sukience.”

 Tak, w czarnej sukience w dębowej trumnie. Ależ to już jest skrajny nietakt!

„Idealny mężczyzna potrafi powiedzieć kolegom, że ma cudowną żonę”

Po pijaku ludzie mówią naprawdę bardzo  r ó ż n e  rzeczy. Nie oznacza to jednak, że należy ich traktować poważnie.

„Idealny mężczyzna nie ogląda się za innymi kobietami”

Jaki mężczyzna ma szyję nieustannie usztywnioną w gorsecie?

„Idealny mężczyzna pozwala, by żona odpoczęła sobie przed telewizorem, a On w tym czasie na przykład odkurzy mieszkanie.”

To dopiero cham i prostak – jak kobieta w końcu usiadła przed TV, aby obejrzeć kolejny odcinek „Esmeraldy stojącej nad wanną”, to facet zagłusza dźwięk filmu odkurzaczem!

„Idealny mężczyzna nie awanturuje się.”

Poprawcie mnie, ale czy to się nie nazywa pantoflarz?

„Idealny mężczyzna jest dyskretny.”

Wzorem literackim jest zapewne tajemniczy Don Pedro – szpieg z krainy Deszczowców.

Podsumowując: ideałem mężczyzny jest skrzyżowanie automatycznych drzwi obrotowych, paralizatora elektrycznego i krzywego zwierciadła o niedużych gabarytach. Brawo!

Comments (2):

 1. Sis

  25 maja 2020 at 13:39

  Cudo…

  Odpowiedz
  • swiatkudlatej

   26 maja 2020 at 23:36

   <3 <3 <3

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *